Asociația STOP PARKINSON PRIN VOINTA ȘI CREDINȚĂ

Joi 28 august, ora 10 2014,se vor deschide „portile” Asociației „STOP PARKINSON_PRIN VOINTA SI CREDINTA” in municipiul Constanta , str. Teleajen nr. 3.

Scopul Asociatiei este de a imbunatati viata persoanelor bolnave de parkinson precum si a familiilor acestora, oferindu-le ingrijire specializata,servicii de recuperare terapeutica,consiliere si suport psihologic,integrare sociala precum si acordarea de consultanta si consiliere familiilor care au in componenta una sau mai multe persoane cu probleme de sanatate. La  eveniment sunt invitati sa participe personalitati din domeniul medical,socio-politic si administrativ si mass-media din localitate si din tara precum si persoane bolnave de parkinson. Asteptam din partea participantilor la eveniment sugestii pentru completarea paletei  de activitati ale Asociatiei.