Asociatia AntiParkinson & Houston NPA

2012 Asociatia AntiParkinson alaturi de Houston NPA continua si in 2012 lupta contra bolii Parkinson

2012 Alte actiuni

Pe 22 octombrie Asociatia de lupta impotriva bolii Parkinson pregateste o plantare de lalele in Suceava si o depunere de flori la statuia Papei Ioan Paul al II-lea, rapus in 2005 in urma unor complicatii cauzate de boala Parkinson. Spre sfarsitului anului, Asociatia Antiparkinson va organiza Sarbatorile Craciunului la Deva. Detalii despre activitatile de la finele anului vor putea fi gasite in curand pe acest site.

Pentru inscriere si orice alte detalii legate de eveniment, va rugam sa contactati compania Houston NPA. Persoana de contact: Corina Stancu, Coordonator evenimente (email: evenimente@houston.ro;  telefon: 0723.856.179).

2013, Iasi, 4-5 iulie - Conferința Regională „Abordarea integrată a bolii Parkinson în echipa medic-pacient-farmacist” invitaţia participare